Instagram

Neljas Sääsepirina Alguse Kontsert kutsub taas hullutavast ilmakärast eemale Soomaale

Sääsepirina Alguse Kontsert tuleb jälle! Juba neljandat aastat Soomaa taluõuedel ringi tiirutav õdus kodufestival jõuab tänavu tagasi sinna, kust kõik alguse sai, Mardu talu õuele. Kontsert toimub laupäeval, 4. juunil.

Nagu Sääsepirina Alguse Kontserdil tavaks, alustatakse õhtut rahulikumate helidega, et siis suveöö edenedes uue päeva künnisel veidi pöörasemate helide saatel end unehõlma tantsitada.

Loe lisaks

Sääsepirina alguse kontsert tuleb kolmandat korda

“Ilus ta ei ole: lage heinamaa, heinaküünid, kuhjad, harva puudega" laulis Ajavares 2013. aastal Mardu talu õuel ning tõmbas sellega käima Sääsepirina Alguse Kontserdi. Ja tegi seda sellise hooga, et tänavu tuleb kontsert juba kolmandat korda. Esimeselt õuelt üle Tipu Looduskooli hoovi on pirin jõudnud ringiga Karuskose tallu. Iga uue aastaga on kontserdikoht ja uued kampa hakanud korraldajad toonud endaga ka uusi mõtteid. Nii kestab pidu tänavu ka veidi pikemalt. Mõnusate vestetega metsa väest ja mõttest teeme algust juba kontserdi eelõhtul, 29. mail. Kontserdipäeva 30. mai juhatavad sisse Kulno Malva muusikalised uitamised ning suurel laval löövad pillid helisema kell 19.00. Lavaks on tänavu Karuskose vana küün, kus oma helipilte manavad Soomaa uduvehmeis kevadõhtusse Uku Kübar ehk Kaabu, Maarja Nuut, Imandra Lake ja Kostja Tsõbulevski bänd
Loe lisaks

Laululinde vaigistamata – rinnamärgid looduse ülistuseks

Käsitöö, disain ja traditsioonid käivad Mardu tootearenduses tihedalt koos. Meie ideed looduskaitsest, kultuuripärandist ja Soomaa väärtustest kõnelemiseks leiavad materjalis väljundid Eesti parimate kunstnike ja noorte disainerite käe läbi. Meie toodete ühisnimetajaks on Mardust võetud / Inspired by Mardu

Esimeseks käegakatsutavaks näiteks selles seerias on rinnamärgid alapealkirjaga Laululinde vaigistamata / Don't Silence The Birds.

GRAM ehtekunstnikega koostöös valminud rinnamärgid kõnelevad puhta keskkonna, sääskede, laululindude ja loovuse omavahelisest seosest. Mardust inspireeritud rinnamärgid on valminud laserlõikuses ning masingraveeringus. Rinnamärkide värvivarieeruvus on saavutatud elava tule abil metalli töödeldes. Käsitööd ja kaasaegset tehnikat kombineerides on iga märk omanäoline ja kordumatu nii nagu on omanäolised ja kordumatud kõik nende tulevased omanikud.
Loe lisaks

Gram ehtestuudio näitus “Ümber Nurga” rändab Soomaale

31. mail avatakse Soomaal Mardu talu õuel Gram ehtestuudio näitus “Ümber Nurga”. Rändnäituse esimene vaatus leidis aset varakevadel Tallinna vanalinnas Hobusepea 2 sisehoovis, suvisel Soomaal on oodata juba värvilisemat ja lopsakamat loomet. Oma töid esitlevad kümme kunstnikku -  Kertu Tuberg, Kristiina Kibe, Linda al-Assi, Lisa Kröber, Maarja Niinemägi, Marita Lumi, Merle Kasonen, Birgit Skolimowski, Ettel Poobus ning Kärt Maran.
Loe lisaks

"Sääsepirin" sai Eesti Disainiauhindadel ette hõbedased prillid

Soomaal ei saa suvel sääsepirinast mööda ühel ega teisel moel. Samuti ei saa me mööda tõsiasjast, et julgete päralt on maailm ja segased ideed on need, millest lõppeks saavad teetähised ajalooraamatutes ja muuseumiseintel. Sääsepirina Alguse Kontsert ja seda tutvustavale posterile Kultuuriplakati ja Eesti Disadiniauhindadel omistatud äramärkimised on selle mõtte elavaks tõestuseks.
Loe lisaks

Esimene Sääsepirina Alguse Kontsert oli inspireeriv!

1. juunil 2013 toimus Mardu talu õuel esimene Sääsepirina Alguse Kontsert. Kontserdil astusid üles Helsingis elav Soomaa juurtega folk-poppi viljelev Pastacas, kitarrist ja helilooja Argo Vals, jazzi taustaga Ajavares ning pärimusmuusika duo Kulno Malva ja Tõnis Kirsipu. Muusika kõrvale pakuti ausat toitu pop-up kohvikus Magda. Lastele oli avatud tegelusõu.
Loe lisaks