Neljanda Sääsepirina Alguse Kontserdi kava käib samu radu pidi, mis kõik eelmised – muusika on valitud autorite aususe ja korraldajate kõrva järgi nii, et kuulajaile sellest kõigest elu lõpuni miskit hinge jääks. Õhtu algab vaikselt ja kerib peo edenedes pöörasemaid tuure seniks, kuni viimasedki tantsujalad vajavad sambla ja kastemärja rohu turgutust. Vahepeale mahuvad mõned vaiksemad hetked, et ringi uidata ja keha kinnitada.


Liina Saar. Foto: Sigrid Viir
Verbarium: algus kell 19.00

Kersti Merilaasi ja August Sanga tekstidele 2013. aastal sõpradega koos tellimuse peale muusikat luues sai Mingole selgeks, et ühekordse projektina oleks seda headust natuke liiga vähe. Nii sai ansamblile nimeks Verbarium ja kuuldud on neid sest alates plaadilt kui elavas esituses. Soomaal ja Mardu õuel on osa sest seltskonnast veidi teises kuues ka varem käinud. Põhjuseks, et enestelegi teadmata andsid Mingo ja Liina kunagi aastate eest ühelt Ajavarese plaadilt pärit looga Sääsepirina Alguse Kontserdile ette esimesed helid. Ja selle mõtte kõlast kasvavas joones rõõmu ja hääd olemist tervelt kolme kontserdi jagu. Nüüd on nad tagasi.

Barbariz: algus kell 20.00

Eero on oma manamistega Mardu uuele elule äratamist saatunud päris algusest peale. Seda on umbes seitsme aasta jagu ja seni vaid plaatidel või ilmavõrgust haaratuna ja põhjusel või teisel ei ole ta siiani saanud mahti kontserdil üles astuda. Aga kes kannatab ja kaua ukse taga kraapimas käib, saab ikka lõppeks oma tahtmise. Barbarizi sõgedavõitu helikeel ja uperpallitamised sobivad hästi metsade keskele. Kohta, kuhu jutu järgi on üks kratt maha räntsatanud.Trio Porteleki/Tarn/Pärnoja: algus kell 21.00

Mullu detsembris oma sooloplaadiga välja tulnud Erki Pärnoja sai esinejate nimistusse paika pandud juba tänavuse kontserdi kuulamiste alguses. Peamurdmist oli vaid sellega, millises koosseisus peaks laskma tema helidel kõlada. Lõppeks jäi sõelale Ungari-Eesti trio Porteleki/Tärn/Pärnoja - kamp, kelle muusikas on natuke folki, natuke jazzi ja natuke kõike muud. Ühtlasi on see siis ka esimene rahvusvaheline gäng Sääsepirina Alguse Kontserdi ajaloos. Ja märgiline seda enam, et lisaks Aronile on meil plaanis Ungarist kohale lennutada ka mitu kasti Somlo veini.


Micucu: 
algus kell 22.00

Nii, nagu osade Verbariumi liikmetega, on ka Micucu mehed ühes või teises koosseisus korra või paar Sääsepirina Alguse Kontserdil ennast juba ilmutanud. Ka eelmisel aastal sai neid esinema palutud, kuid siis ei klappinud meie kalendrid kokku ja nii jäi jutt, et mehed tulevad tänavu. Ja meest sõnast hoides on neil meistritel võimalus tänavu meid kõiki oma klahvide ja keeltega varasuvise helkja taevavõlvi kohale lennutada.
Sander Mölder: algus kell 23.00

Uuh... Sandri poolt kokku krutitud helisegud on ägedad! Sestap oleme ta sättinud päeva viimasesse otsa teadmises, et siit saab kuulda hõrku kompotti jazzist, soulist ja pagan teab millest veel. Ja tantsupõrandale tõotab see mees tuld anda niipalju, kui kontserdile kokku marssinud päkkadest välja võtta annab. Tšello tagant elektroonika, klaviatuuride, plaadikeerutamise ja juhtmete vahele ekslema läinud geeniusest ei tea me muud oodata, kui mett ja sulavõid kõigi kuuljate kõrvadele. 
* Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis muudatusi juhul, kui ilm, rahastajad või kuri saatus mäkra mängivad.

Fotod: Gabriela Liivamägi, Kerli Sosi, Elo Uibokand, Marje Eelma, Kristina Orion, Liisi Peets, Sandra Urvak jpt.