Instagram

Pärnu Postimees: Loov Eesti PESA inkubatsiooni läbinute tööd Pärnu külastuskekuses

Loov Eesti tootearendusprogramm PESA avas esmaspäeval oma 2013. aasta lennu lõpetajate pilootprojektide näituse Pärnu külastuskeskuses. Mitu toote autorit oli lahkelt nõus oma projektist külastajatele lähemalt rääkima.

Loomad inimeste vooditel tallamas. Rõõmsameelne Anu Almik on üks neljast Wilderness Dreamsi autorist, kelle voodipesukomplektidelt leiab ohustatud linnu- ja loomaliikide jäljemustrid. Idee autoriks võib pidada Rait Partsi, kes ostis endale Mardu talu Soomaa rahvuspargi põlisloodusalale. “Parts mõistis lõpuks, kui kaugele on inimesed läinud oma elupaikade rajamisega,” selgitab Almik. “Inimesed lihtsalt lähevad ja trambivad loomade alal.”

Kuna inimese üheks intiimsemaks ruumiks võib pidada just magamistuba – eriti voodit –, tekkiski Partsil idee kujutada voodipesukomplektidel loomajäljemotiive, mis tekitaksid vastupidise efekti: loomad justkui vallutaksid inimese elualasid. “Selle abil saab inimestele teadvustada, et loomade ja lindude jaoks on tähtis nende oma ruum ja ohustatud liigid vajavad kaitset,” räägib Almik.

Osa toote müügist saadavast tulust suunatakse voodipesul kujutatud nn ikoonliikide elupaikade kaitseks ja osa uute samalaadset sotsiaalset sõnumit kandvate toodete arendamiseks.

Loe täismahus artiklit siit > > >

Lisa kommentaar

Email again: