Instagram

Grami kunstnikud korraldavad Mardul ehete valamise töötoa

Kas teadsid, et hõbeda ehteks vormimiseks saab kasutada lihtlabast kartulit? Või, et enne vurriga mängimist vurritab see hõbeda vormi? Kõlab kui ulme? Sel juhul tule juuli lõpus Soomaale seda kõike oma käega katsetama!

GRAM ehtestuudio korraldab Mardu talus  25.-27. juuli ehtekunsti õpitoa, kus osalejatele antakse nuusutada juveelikunsti põhitõdesid ja tutvustatakse väärtuslike metallide ja muu ehtekõlbliku mateeria olemust. Meistriks selle lühikese ajaga ei saa, kuid käe valgeks ikka.

Suvine ehtetöötuba toimub Mardu talus Soomaal. Eemal linnakärast ja maistest ahvatlustest pakub siinne looduskeskkond alati ainest-inspiratsiooni. Värske õhk ja sääsepirin teritavad meeli, läidavad inspiratsiooni ja võimaldavad kätel keskenduda olulisele. Visandamise, komponeerimise, vurritamise ja saagimise vahele mahuvad loomulikult ka retked Soomaa sügavustesse – roheluse rüppe ja ürglooduse meelevalda.

Töötoa teema:
Metallide valamine vurri, kartuli või vaakum-masinaga
Toimumisaeg: 25.-27. juuli 2014, kestus kolm päeva
Toimumiskoht: Mardu talu ait, Soomaa rahvuspark
Mardu talu aidas on sisse seatud spetsiaalne ehtekunsti töökoda koos kõigi vajalike seadmete ja tööriistadega.
Sihtgrupp: algajad huvilised, eelnev kokkupuude metalli tehnikatega ei ole oluline
Osalejate arv: 10 inimest
Juhendajad: Gram stuudio ehtekunstnikud Merle Kasonen, Kertu Tuberg ja Linda al-Assi, kes on kõik Eesti Kunstiakadeemia taustaga ning on ennast täiendanud selle traditsioonilise ja hääbuva tehnika (primitiivvalu) osas.
Materjalid: messing, pronks on hinna sees (soovi korral saab kursusel osaleja osta valamiseks hõbedat). Samas on see hea võimalus valada ümber vanu hõbe- või kuldehteid, mida enam ei soovita, ka vana lauahõbedat, münte jm.
Tehnikad: vaha valmistamine, vaha modelleerimine, valamine kasutades vurri, kartulit või vaakum-masinat, viimistlemine: saagimine, jootmine, viilimine, lihvimine.
Kolme päeva jooksul tehakse korduvalt läbi tööetapid alustades lihtsamatest objektidest lõpetades keerukamate kujundustega, see annab osalejatele aega leida oma käekiri.

Hind: 165€/in
Hinna sees:
  • juhendamine, materjalid, seadmed, tööriistad
  • majutus koos kõigi mugavustega
  • toitlustus kolm korda päevas
  • giidiga matk
  • kohapealne transport

Registreeri end Grami kodulehel!

Asukoht: Mardu talu asub Tipu külas, Kõpu vallas, Viljandimaal
Soomaa rahvusparki läbiva Kõpu-Jõesuu mnt 18. kilomeetril

Lisainfo:
Merle Kasonen
Loominguline toimkond
Gram ehtekunsti stuudio
tel: 52 81 637
e-post: gram@gram.ee

Anu Almik
Korralduslik toimkond
MTÜ Mardu stuudio
tel: 505 8390
e-post: anu@mardu.ee

Lisa kommentaar

Email again: